PREMIER LEAGUE

Premier League meccsek összefoglalása
(fordulóról fordulóra)

PREMIER LEAGUE 13. FORDULÓ

BOLTON WANDERERS - LIVERPOOL 0-2                                                                                                   2008. November 15.

A meccs 2008. 11. 15-én volt. A Premier League 13. fordulójában a Bolton Wanderers otthonába látogatott el. Szerencsére a Pool magabiztosan vette az akadályokat, és megszerezte a kötelező 3 pontját a „kis” csapattal szemben. A találkozón már végre Fernando is helyet kapott hosszabb ideig. A mérkőzés első találatát Dirk Kuyt szerezte a 28. percben, amikor Aurelio beadását a kapuba fejelte. A második félidőben sok lehetősége volt, mind a Liverpoolnak, mind a Boltonnak. Nandonak ezúttal nem sikerült gólt szereznie, lekésett a labdáról. Végül negyedórával később egy jól beívelt labdát adott Gerrardnak aki a 73. percben megszerezte a második gólt, és ezzel eldöntötte a találkozót.
Cserék: Torres (Keane 59), Lucas (Kuyt 84), Benayoun (Riera 89)
Sárgalaposok: -

PREMIER LEAGUE 12. FORDULÓ

LIVERPOOL - WEST BROMWICH ALBION 3-0                                                                                            2008. November 08.

Tegnap (2008. 11. 08.) volt a Premier League 12. fordulója, ahol a 2. helyen álló Liverpool fogadta az tabella szerint az utolsó előtti West Bromwich Albiont. A meccsen a liverpooliak hozták a kötelezőt, és megnyerték a meccset. Végre úgy tűnt, Nando is felépült, mert már Rafa Benitez jelölte a keretbe, igaz csak a kispadon. Ahhoz képest, hogy a két csapat között ilyen nagy a különbség a gól mégis csak a 34. percben ment be, Robie Keane által, így végre ő is meg tudta szerezni, első gólját a Premier Leaguge-ben. Nem sokkal a gól után a Liverpool ismét eredményes volt, mert Robie Keane-nek sikerül a második gólját is megszereznie. Így a félidőben már 2-0-s győzelmet ünnepelhettek a vörösök. Nando sajnos csak a 72. perctől kapott lehetőseget, amikor Keane-t lecserélték. Sajnos nem szerzett gólt, de már újra játszik. A meccset végül Arbeloa döntötte el a 90. percben, és így lett 3-0.
Cserék: Babel (Riera 66) Torres (Keane 72) Alonso (Gerrard 80)
Sárgalaposok: Arbeloa (67) Mascherano (89)

PREMIER LEAGUE 11. FORDULÓ

TOTTENHAM - LIVERPOOL 2-1                                                                                                                  2008. November 01.

A 11. fordulóban végleg eldölt, hogy nincs veretlen csapat az angol bajnokságban. Sajnos a Liverpoolnál tegnap következett be a Tottenham ellen. Pedig a meccs jól alakult a vörösöknek, főleg, hogy Kuyt rögtön a 3. percben vezetést szerzett. Senki nem gondolta, hogy abból a szögből is bemehet a labda a kapuban. A második félidő sokkal több liverpooli támadást, és majdem gólt tartogatott magában, de sajnos a zuhogó eső ellenére Carragher véletlenül Reina kapujába fejelte be a labdát a 69. percben. Ezzel nem is lett volna gond. A Liverpool akár egy ponttal is megelégedett volna, hogy megtartsa az első helyét, de akkor a 92. percben Pavljucsenko bámulatos gólt fejelt. Sajnos a Liverpool ezzel a vereséggel visszacsúszott a 2. helyre, a Chelsea után, mivel a gólkülönbsége rosszabb. Mégegy ilyen vereséget nem szabad megengedni, mert már a Manchester United itt van a 3. helyen, ezzel veszélyt hozva az első két helyen álló csapatra.
Cserék: Babel (Keane 66), Benayoun (Riera 77)
Sárgalaposok: Gerrard 45, Carragher 66

PREMIER LEAGUE 10. FORDULÓ

LIVERPOOL - PORTSMOUTH 0-1                                                                                                                  2008. Október 29.

Tegnap, vagyis 2008. Október 29-én hétközi forduló is volt. A Liverpool a Portsmouth fogadta. A meccsen a két csapat nem igazán bírt el a másikkal. Mind2 részről voltak helyzetek, de végül a meccset Gerrard döntötte el. Az egyik porthmouth játékos elég nagy szabálytalanságot követett el, aminek sajnos a szurkolóik nem örülhettek, mert a Liverpool tizenegyes lehetőséghez jutott. Gerrard szerencsére nem vétette el, és a 75. percben megszerezték végre a vezetést. Így a tabella élén nem történt változás. A 'Pool megőrizte három pontos előnyét a Chelsea-vel szemben.
Cserék:
Benayoun (Pennant 63) Riera (Babel 72) Keane (Gerrard 90)
Sárgalaposok: Gerrard 75

PREMIER LEAGUE 9. FORDULÓ

CHELSEA - LIVERPOOL 0-1                                                                                                                          2008. Október 26.

A Premier Leage 9. fordulójában került sor arra, hogy a két első helyen álló csapat közül valamelyik átvegye a vezetést. A Chelsea vagy pedig a Liverpool. A meccs a vörösöknek kedvezett, mert a Bosingwán irányt váltó labdát Xabi Alonso gyorsan Cech kapujába rúgta. Így a meccs állása 0-1 lett. Ezután persze voltak további próbálkozások, de a Chelsea-nek nem igazán ment a játék. Ez a vereség különös képpen a Chelsea-re nézve rossz, mert 86 hazai bajnoki mérkőzés után ismét kikaptak, ami nagy szó náluk. A meccsen sajnos Nando még mindig nem tudott játszani, de reméljük, hogy a szerdán pályára lépő Liverpoolban már a keretben lesz.
Cserék:
Babel (Keane 60), Lucas (Kuyt 87), Hyypia (Riera 89)
Sárgalaposok: Riera 22, Gerrard 39, Mascherano 66

PREMIER LEAGUE 8. FORDULÓ

LIVERPOOL - WIGAN ATHLETIC 3-2                                                                                                            2008. Október 18.

Ma már szerencsére voltak bajnokságágok, és nem maradtak el a 2010-es VB-re való selejtzők miatt. Sok csapat játszott ma, köztük a Liverpool is. Otthon fogadta a Wigan Athletic-et. A meccsen a 'megszokott' gólátlag volt, vagyis 3-2. Sajnos Nando ezen a meccsen nem játszott sérülése miatt. Igaz a csapat jól szerepelt nélküle is. Kuyt-nek sikerült dupláznia, valamint Riera is betalált a kapuba. A meccs először a Wigan-nek kedvezett, amikor a 29. percben sikerült Zaki-nak berúgni a gólt Reina kapujába. A válasz csak majdnem 10 perccel azután érkezett Kuyt-től a 37. percben. Meglepetésre a Wigan nem adta fel a küzdelmet, és ismét előnyhöz juttatta csapatát Zaki a 49. percben. Ezután hosszabb ideig nem sikerült egyenlíteni, de Reira a 80. percben csak betalált a kapuba. Rá 5 percre Kuyt is berúgta a győztes gólt.
Cserék:
El Zhar (Dossena 78), Benayoun (Arbeloa 79), Hyypia (Keane 90)
Sárgalaposok:
Dossena (39)

PREMIER LEAGUE 7. FORDULÓ

MANCHESTER CITY - LIVERPOOL 2-3                                                                                                          2008. Október 05.

A hetedik forduló kicsit érdkes volt a Liverpool, és a szurkolók számára is. Hiszen az első félidőben még nem úgy nézett ki, hogy a Liverpool megnyeri a fordulót, mert már a 19. percben Ireland góljával 1-0-ás vezetést szerzett a City. Majd jött a következő csapás a Liverpool számára, amikor a 42. percben még nagyobb előnyhöz jutottak a hazaiak a 2-0-ás állás után. Ezután következett a szünet, ami mindenképpen jól hatott a Pool játékára, mert mondhatjuk azt, hogy a második félidő már a vörösök mellett szólt. Nando ismét villant a meccsen, hiszen az 55. percben sikerült szépíteni, és az állás ekkor már 2-1 volt. Azzal, hogy Nando belőtte a gólt rekordot is döntött, hiszen az ő nevéhez fűződik a csapat 1000. gólja. Nem kellett sokat várni a 2. találatára, mert a 73. percben ismét betalált a kapuba. Ekkor mindenkit kiegyezett volna a döntetlenben, de jött Kuyt a 90. percben, és megnyerte a meccset a Liverpool.
Cserék: Dossena (Aurelio 70), Keane (Mascherano 70), Benayoun (Riera 81)
Sárgalaposok: Arbeloa (90)

PREMIER LEAGUE 6. FORDULÓ

EVERTON - LIVERPOOL 0-2                                                                                                                     2008. Szeptember 27.

A hatodik fordulóban a Liverpoolnak egy nehéznek mondható meccse volt, mivel a nagy városi riválissal, az Evertonnal találkozott. Mint várható volt, a két csapat elég durván játszott a másikkal szemben, ez az első félidőben volt megfigyelhető. Szerencsére a második félidőben a Liverpool játéka lényegesen javult. Egyre több sikeres passzolások, és kapura lövések voltak. Egy jól passzolt labdát kapott Robie Keane, aki okosan átpasszolta Nandonak azt, és egy szép gól született belőle. Ezután az Everton nem lélegzehetett fel, mert a Pool folytatta a támadásokat, és egy ismét jól passzolt labda után Nando már a második gólját ünnepelhette. A Liverpool, a gólok után teljesen más játékot kezdett játszani. Újabb gólok születhettek volna, ha nem megy ki a labda, miközben lövik, vagy Kuyt nem ránt le egy Everton játékost miközben Nando a kapuba talál. Sajnos így Nem lett meg Nando mesterhármasa, de reméljük a Manchester City ellen már meglesz.
Cserék:
Aurelio (Riera 66), Pennant (Keane 85), Lucas (Alonso 85)
Sárgalaposok: Booked: Alonso 39, Torres 50, Arbeloa 76

PREMIER LEAGUE 5. FORDULÓ

LIVERPOOL - STOKE CITY 0-0                                                                                                                 2008. Szeptember 20.

Az ötödik fordulóban a Liverpool már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést Steven Gerrard góljával, ami történetesen a 100. gólja lett volna, de a bíró úgy ítélte meg, hogy nem volt szabályos. Igaz a játékvezetőn kívül senki nem értette a döntést. Ezután a csapás után a 'Pool kicsit összezuhant, de megpróbálta a Stoke City kapuját célozgatni a külömböző lövésekkel. Nando-nak több olyan lövése is volt, ami majdnem bement, de a szerencse most nem állt a Liverpool mellett. Igaz a 'Poolnak sikerült szereznie egy pontot a háromból, és ezzel sikerült a tabella élére ugrania, ezzel megelőzve 2 nagy riválisát is. A Chelsea-t 1 ponttal, míg az Arsenalt 2 ponttal előzte meg. Azt viszont ne felejtsük el, hogy még mindkét csapat játszani fog a hétvége folyamán, és ha nyernek, akkor a 'Pool csak a harmadik lesz a bajnokságban.
Cserék: Babel (Riera 65), Benayoun (Keane 73)
Sárgalapok: Skrtel (85)

PREMIER LEAGUE 4. FORDULÓ

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED 2-1                                                                                                 2008. Szeptember 13.

A negyedik fordulóban, végre megtört, a jég, és hosszas évek (2001 óta nem nyertek) után a Liverpool végre győzni tudott a Manchester United ellen. A meccsen sajnos Nando nem tudott játszani, a sérülése miatt, amit az Aston Villa elleni meccsen szerzett. A meccsen a Livrpool jól játszott, de  a 3. percben, Berbatov egy szépen passzolt labdát adott Teveznek, aki azt góllá váltotta. A gól után a 'Pool rögtön próbálkozott, hogy egyenlítsen, Kuyt többször is, ami nem jött össze, de a 26. percben rosszul érkező ladbát Van der Sar ki akarta passzolni, ami Brown lábára pattant. Onnan irányt változatott és a MU kapujában landolt. Tehát az egyenlítő gól a Manchester Unitednek volt köszönhtő. A második félidőben a vörösök sokkal intezívebben támadtak, mint az első félidőben, ez a kapura lövések arányából is látható volt. a csereként beállított Babel jó választásnak bizonyult, mert a 77. percben megszerezte a győztes gólt.
Cserék: Gerrard (Benayoun 68), Babel (Riera 71), Hyypia (Mascherano 85)
Sárgalapok: -

PREMIER LEAGUE 3. FORDULÓ

ASTON VILLA - LIVERPOOL 0-0                                                                                                                 2008. Augusztus 31.

A harmadik forduló tartogatott némi meglepetést rossz dolgokból. Az egyik nagy csapás a Liverpool számára már az volt, hogy Steven Gerrard nem tudott pályára lépni a sérülése miatt. A balesetek csak folytatódtak, mert a 28. percben Nando is megsérült, pontosabban meghúzódott a combja. Reméljük hamar rendbe jön, és a Manchester United ellen már pályára tud lépni. A meccsen sajnos nem esett gól, így az angol bajnokságban, már nincs egy bajnokesélyes csapat sem, amelyik nem hibázott volna. Szerencsére ez a döntetlen elég volt a 2. helyhez a Chelsea után.
Cserék:
Ngog (Torres 30), Aurelio (Kuyt 70), Benayoun (79)
Sárgalapok: Skrtel (12), Dossena (66)

PREMIER LEAGUE 2. FORDULÓ

LIVERPOOL - MIDDLESBROUGH: 2-1                                                                                                         2008. Augusztus 23.

Tegnap volt a második forduló, ahol a Liverpool a Middlesbrough-val játszott. A meccsen a gólokra várni kellett, mert csak a második félidő tartogatott jelentősebb eredményeket. Az első gól sajnos Reina kapujában landolt, a 70. percben Mido szerencsésen lőtt találatával. Ezután következett a Liverpool egyenlítése, ami nem igazán volt az, hiszen egy ballszerencse következtében öngólt rúgott Pogatetz a 86. percben. A meccset mégis a Liverpool nyerte, mert Gerrard a meccs utolsó percében, a 94. percben belőtte a nyertes gólt.
Cserék:
Babel (Benayoun 65), Aurelio (Dossena 75), El Zhar (Arbeloa 83)
Sárgalapok: Arbeloa (26), Keane (78)

PREMIER LEAGUE 1. FORDULÓ

SUNDERLAND - LIVERPOOL: 0-1                                                                                                               2008. Augusztus 16.

Augusztus 16-án a Liverpool számára is megkezdődött a Premier League 2008-2009-es szezonja. Mint ahogy már írtam elég sokszor a Liverpool az első találkozó során a Sunderland otthonába látogatott el. A meccsen azért még nem volt látható, hogy mindenki teljes erőbedobással játszana, de nem is ez számít, hanem a végeredmény. Sokáig mindenki azt hitte, hogy egy szép kis döntetlen lesz a mérkőzés végeredménye, de nem. Fernando Torres közbenjárásával a 83. percben 0-1 lett a liverpooliak javára.
Cserék: Alonso (Plessis 45), El Zhar (Keane 77), Aurelio (Benayoun 81)

Cserék:

Az ötödik fordulóban a Liverpool már a 2. percben megszerezhette volna a vezetést Steven Gerrard góljával, ami történetesen a 100. gólja lett volna, de a bíró úgy ítélte meg, hogy nem volt szabályos. Igaz a játékvezetőn kívül senki nem értette a döntést. Ezután a csapás után a 'Pool kicsit összezuhant, de megpróbálta a Stoke City kapuját célozgatni a külömböző lövésekkel. Nando-nak több olyan l

vetkező tragédia, amikor Nando a
17 percben megsérült. A meccsen